burevestnik.bg - Мобилна версия

Новини

100 млн. евро годишно печели Християн Мицкоски от бизнеса си у нас

100 млн. евро годишно печели Християн Мицкоски от бизнеса си у нас

Бизнесът на северномакедонския премиер Християн Мицкоски в България му носи пряко между 50 и 100 милиона евро годишно печалби. Генералният му секретар Игор Янушев е с фирма в България ("ФЛУГБАН ТРАНС" ООД), която декларира печалби от само 2% от годишния си оборот и не е качвала годишните си финансови отчети от 3 години. Това обясни в интервю за Lupa.bg Виктор Стоянов, председател на фондация "Македония".

Новината за картата за бизнесите на Мицкоски стигна до РСМ. Премиерът нарече работата на фондация "Македония" ГЛУПОСТИ. Поведението му обаче показваше притеснение.

- Да. Мицкоски е притеснен и изненадан. Защото бизнесът на неговия кръг в България му носи пряко между 50 и 100 милиона евро годишно печалби. Притеснен е и защото генералният му секретар Игор Янушев е български гражданин, тоест деклариран българин с фирма в България ("ФЛУГБАН ТРАНС" ООД), която декларира печалби от само 2% от годишния си оборот и не е качвала годишните си финансови отчети от 3 години. Това нарушение е за директна глоба, а отделно се очаква НАП да направят ревизия, защото печалбите са съмнително ниски спрямо оборота. Фондация "Македония" вече сме подали сигнали към НАП за Игор Янушев и фирмата му в България.

Откъде събирате информация за частната дейност на Мицкоски?

- От публични източници като Търговския регистър към Агенция по вписванията. Повечето информация е публична - обороти, печалби, годишни финансови отчети.

Появи ли се някой нов бизнес на северномакедонския премиер?

- Да, търговия с лекарства, сухопътен товарен транспорт, търговия на едро с храни. Говорим за между 120 и 200 активни фирми. Всички ще ги извадим в Националната карта.

Какво ще предприемете, след като приключите с тази карта?

- Две неща:

1. Сигнали до всички държавни органи, които са компетентни за дейността на фирмите: РЗИ, НАП, НОИ, Агенцията по труда.

2. Общограждански бойкот на услугите и стоките на фирмите от българските гражданите.

В новините на РСМ влезе името и на Игор Янушевски.

- Да, така е. Той е генерален секретар на правителството на Северна Македония. Говорим за над 100 функционери на управляващата партия ДПМНЕ и техни олигархични партньори - олигарси от Северна Македония, които цял живот са покровителствани от Скопие и активно финасират антибългарските кампании на Мицкоски. Тези хора имат бизнес в България, печелят от българските граждани и финансират антибългаризма в Скопие и цяла Северна Македония.

С толкова много злоупотреби на хората във властта и омраза към българите РСМ няма как да стане член на ЕС. Какво ви костваше, за да покажете истината за РСМ?

- Лично на мен ми костваше 6 години упорит труд и лишения на семейството ми от моето присъствие и семейни пари. На цялата ни организация ни костваше огромни усилия от стотици доброволци, които са специалисти в различни сфери. Хора с професия. Това са български патриоти.

Не само Томас Вайц, но и евродепутатът Ирена Йовева работиха срещу България в ЕП. Как тя петни името на страната ни?

- Ирена Йовева е евродепутат от Словения. В ЕП членува в партия Реню - европейските либерали. Самата тя по произход е с баща българин от Босилеград, Сърбия и с майка македонка от Скопие. Родена е в град Кран, Словения. В работата си в ЕП се представя едва ли не като северномакедонски евродепутат, като изказванията й против България и решенията на ЕС по отношение на Скопие са десетки. Йовева винаги изтъква македонския си произход откъм майка си, но никога българския си произход откъм баща си. Интересно ще е да разберем какво е мнението в Словения за работата на Йовева в ЕП, след като тя рядко се изказва за родината си Словения, а постоянно говори за Северна Македония и своя македонски произход. Лично аз смятам, че Йовева е просто лобист на Скопие, какъвто е Вайц, Тонин, Ройтен и други. Те са хора, които са "мотивирани" да защитават РСМ в ЕП повече от своите държави, откъдето са изпратени в ЕП. Мотивът е ясен за всички читатели.

Европейският парламент е единствената институция на ЕС, където Скопие успя да пробие с парите си. Въпреки всичко това: българските евродепутати години наред успяват да се справят с огромния лобизъм на Скопие в ЕП.


Още от Новини




Online radio